Odmładzający makijaż, czyli jak odjąć twarzy kilka lat?

Odmładzający makijaż, czyli jak odjąć twarzy kilka lat?

Technik makijażu jest wiele, ale każda z nich opiera się na prostej zasadzie – można sobie albo zaszkodzić, albo pomóc. Makijaż odmładzający wymaga poznania kilku zasad doboru kosmetyków i ich aplikacji. Jak malować się, aby odjąć sobie lat i nadać twarzy młodzieńczego blasku?

PODKŁAD

Pomijanie podkładu to błąd – dobry podkład ujednolici koloryt naszej cery i lekko ją rozświetli. Istotne jest jednak, jakiego produktu użyjemy. Najważniejsze jest dobranie koloru podkładu tak, aby idealnie współgrał z cerą, nie był zbyt jasny lub zbyt ciemny. Dobrze sprawdzi się podkład lekko rozświetlający. Dla pań powyżej 50 roku życia sprawdzą się podkłady o gęstej, kremowej konsystencji, które mają w sobie sporo składników odżywczych.

KOREKTOR

Nie wiedzieć czemu, wiele kobiet rezygnuje z używania korektora. Należy pamiętać, że nawet najlepszej jakości podkład nie zakryje mocnych niedoskonałości lub zasinień pod oczami. Nawet, jeśli Twoja cera nie ma mocnych przebarwień i wyprysków to warto użyć przynajmniej korektora pod oczy o lekko żółtawym zabarwieniu. Zakrycie nawet najmniejszych cieni pod oczami może widocznie odmłodzić całą twarz.

RÓŻ

Nakładanie różu nie jest prostą sprawą, ale pomijanie tego kroku w makijażu też nie działa na korzyść. Wyrównanie kolorytu skóry jest ważne, jednak naturalnie na naszej twarzy pojawiają się rumieńce, więc warto to odwzorować w makijażu. Naturalny rumieniec to mimo wszystko nie okrągłe, różowe plamy. Delikatna aplikacja różu o pasującym odcieniu może odjąć kilka lat naszej twarzy, bo przecież każda młoda dziewczyna ma rumiane policzki.

BRONZER + ROZŚWIETLACZ

Konturowanie jest bardzo ważne, ponieważ możemy dodać twarzy naturalnego blasku i delikatnych cieni, które optycznie wyszczuplą. Nie należy bać się rozświetlaczy i bronzerów, ale kosmetyki trzeba dobierać rozsądnie – zbyt ciemne tylko postarzą. Delikatne odcienie i lekki blask zaaplikowany w odpowiednich miejscach i mocno zblendowany doda zdrowego wyglądu cerze i podkreśli kontur twarzy.

PUDER

Zbyt często zapominamy o tym, żeby cały makijaż utrwalić pudrem, a jeśli już to robimy to nieodpowiednim produktem. Po pierwsze, puder powinien być lekko matujący i delikatny np. mineralny lub bambusowy. Mocno matujący i ciężki puder może wysuszyć skórę i nadać twarzy efekt maski. Dobrym rozwiązaniem jest też puder w delikatnie różowym odcieniu (nie całkiem różowy) – nada cerze zdrowego koloru i dziecięcej delikatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *