Teenage girl checking her face for pimple in the mirror

Makijaż dla nastolatki. Jak ukryć trądzik?

Młoda skóra wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Trądzik, przebarwienia i zaskórniki to najczęstsze dolegliwości, z którymi zmagają się nastolatki. Jeżeli jesteś jedną z nich, sprawdź, jakich kosmetyków używać i jak się malować, aby wyglądać ładnie i być zdrową.

Trądzik powstaje na skutek zaniedbania skóry, zmian poziomu hormonów, uwarunkowań genetycznych, trybu życia i sposobu odżywiania się. Mogą wywoływać go bakterie namnażające się w nieoczyszczonych porach skóry. Oczywiście są leki i produkty apteczne, które pomogą ci uporać się z tym problemem. Jednak zanim wyleczysz krostki, naucz się, jak je kamuflować. Pamiętaj, że kolorowe kosmetyki muszą być dobrane do typu cery. Powinny zawierać również składniki antybakteryjne, łagodzące i… nawilżające. Tak, bo nawet skórę mieszaną i przetłuszczającą się należy nawilżać.

Przyda ci się punktowy korektor. Dzięki niemu nie tylko zakryjesz niedoskonałości; kosmetyk taki pomoże ci podczas kuracji antybiotykowej uporać się z krostkami. Wybierz dobry fluid, który zakamufluje trądzik i przebarwienia oraz zmatowi twarz. Pamiętaj, że taki kosmetyk powinien mieć lekką konsystencję. Nie może przecież zapychać porów skóry i pogarszać stanu cery. Nie używaj produktów swojej mamy lub starszej siostry. Podkłady i pudry przeznaczone dla osób 25+ lub 45+ nie są odpowiednie dla młodych dziewczyn. Mają zupełnie inne działanie i składniki. Na pewno nie pomogą ci z trądzikiem.

Dziewczyny, które borykają się z zaskórnikami, nie powinny używać kosmetyków z zawartością olejków kosmetycznych, lanoliny, wazeliny i gliceryny. Produkty te składają się z dużych cząsteczek, które blokują ujścia gruczołów łojowych. Jeżeli nie oczyścisz ich na czas, pojawi się boląca krostka. Do pielęgnacji skóry trądzikowej i mieszanej używaj lekkich kremów BB lub CC. O czym jeszcze powinnaś pamiętać, robiąc makijaż cery z niedoskonałościami?

Wypróbuj bazę, która zmatowi skórę i przedłuży trwałość makijażu. Korektor antybakteryjny aplikuj bezpośrednio na krostki; wystarczy jedna warstwa. Ciemne odcienie podkładów lub kremów BB postarzają i dają efekt maski. Poza tym, na tłustej lub mieszanej skórze szybciej się utleniają i brązowieją. Wybieraj jasne i matowe odcienie różu do policzków. Tylko takie nie podkreślą niedoskonałości i nierówności skóry. Dokładnie wytuszowane rzęsy i ładnie pomalowane oczy odwrócą uwagę od krostek i zaskórników. Szminka lub błyszczyk powinny być w naturalnych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *