Jakie właściwości ma lokówka do włosów i jaką wybrać?

Jakie właściwości ma lokówka do włosów i jaką wybrać?

To, że nie masz kręconych włosów, nie oznacza, że nie możesz ich mieć! Włosy wywinięte, fale, pierścionki, loki spiralne i duże loki – wszystkie te fryzury są możliwe dzięki jednemu urządzeniu. Lokówka do włosów – jakie ma właściwości i jaką wybrać?

Lokówka do włosów – właściwości

 • Wygląd lokówki i podstawowe akcesoria
  Zwykle lokówka do włosów posiada podłużny kształt i jest zaopatrzona w rączkę ułatwiającą manipulację rozgrzaną końcówką. Niektóre są wyposażone w wymienne końcówki, które umożliwiają stworzenie fal i loków o różnej średnicy.
 • Regulacja temperatury
  Podczas gdy lokówki starszej generacji umożliwiają ustawienie stopnia nagrzania na niski lub wysoki, w nowszych modelach można precyzyjniej określić temperaturę, na przykład od 160 do 230°C. Taka rozpiętość pozwala na pokręcenie włosów zarówno cienkich i podatnych, jak i sztywnych i opornych na stylizację.
 • Konserwacja lokówki
  Jeżeli nie zadbasz o swoją lokówkę, produkty do stylizacji włosów osiądą na jej powłoce i znacznie utrudnią późniejszą stylizację włosów. Po każdym użyciu przecieraj powierzchnię płytki papierowym ręcznikiem, a jeżeli na lokówce znajduje się grubsza warstwa zanieczyszczeń, użyj wacika nasączonego alkoholem lub zmywaczem do paznokci. Na koniec ponownie przetrzyj płytkę suchym papierowym ręcznikiem. Pamiętaj, aby czyścić lokówkę odłączoną od źródła zasilania.

Lokówka do włosów – jaką wybrać?

 • Rodzaj lokówki
  Powinnaś wybrać lokówkę z ceramicznymi płytkami, które mniej się nagrzewają, a co za tym idzie – lepiej chronią włókna włosa. Nawet jeżeli wybierzesz najbezpieczniejszy dla włosów rodzaj lokówki, nakładaj spray termoochronny, który ochroni włókna włosa.
 • Regulacja ciepła
  Lokówka, która cały czas grzeje włosy w wysokiej temperaturze, szybko doprowadzi do ich uszkodzenia. Ponadto nie zawsze jest konieczność maksymalnego podgrzewania włosów, na przykład gdy chcesz dokonać retuszu na jednym z kosmyków. Innej temperatury wymaga pokręcenie cienkich włosów, a innej, wyższej – wystylizowanie włosów sztywnych.
 • Wielkość lokówki
  Chociaż niektóre modele lokówek pozwalają na zmianę średnicy lokówki, większość z nich jest przystosowana do modelowania loków tylko w jednym stylu, dlatego powinnaś wybrać lokówkę o takiej średnicy, która sprosta Twoim włosom. Pamiętaj, że im lokówka mniejsza i cieńsza, tym mocniej zakręcony będzie lok.
 • Częstotliwość używania lokówki
  Staraj się nie korzystać z lokówki codziennie, a jeżeli Twoje włosy są cienkie lub wrażliwe, ogranicz się do jednego razu w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *