Jak zrobić dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Jak zrobić dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to metoda, którą Azjatki stosują podczas wieczornej toalety. Wykorzystując odpowiednio dobrane kosmetyki oraz techniki masażu i mycia skóry twarzy, potrafią skutecznie usunąć makijaż i zanieczyszczenia, które zebrały się na powierzchni twarzy w ciągu dnia. Jeżeli i ty chcesz mieć nieskazitelnie piękną i czystą cerę, sprawdź, na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

Etap pierwszy – oczyszczanie olejem

Pielęgnacja twarzy olejami kosmetycznymi stała się ostatnio bardzo popularna. Wśród blogerek nosi ona nazwę OCM (Oil Cleansing Method). Olejki kosmetyczne pomagają w rozpuszczeniu sebum i usunięciu makijażu wraz z zanieczyszczeniami zgromadzonymi na skórze. Poza tym, olejki utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia cery, pomagają uregulować pracę gruczołów łojowych, regenerują podrażniony naskórek i pielęgnują skórę trądzikową. Jak prawidłowo przeprowadzić pierwszy etap oczyszczania skóry? Na dłoń wylej niewielką ilość olejku i rozprowadź go na całej twarzy; nie zapomnij o szyi i dekolcie. Wykonaj masaż, który ujędrni twoją skórę. Następnie zamocz dłonie w wodzie i masuj twarz do momentu, w którym olejek z wodą zamienią się w emulsję. Na koniec twarzy umyj ciepłą wodą.

Etap drugi – oczyszczanie pianką

Pielęgnacja pianką do mycia twarzy ma na celu dogłębne oczyszczenie cery, w tym porów skóry i trudno dostępnych miejsc na powierzchni twarzy. Kosmetyk powinien być dobrany do typu cery, a jego składniki muszą uzupełniać się z substancjami zawartymi w olejku kosmetycznym. Jak stosować piankę? Niewielką ilość produktu nałóż na dłoń. Następnie wykonaj krótki masaż twarzy, a na koniec zmyj chłodną wodą, aby zamknąć pory skóry.

Jak „podkręcić” działanie dwuetapowego oczyszczania twarzy?

Co kilka dni możesz przeprowadzać peeling, który złuszczy martwy naskórek, wygładzi drobne zmarszczki, rozjaśni przebarwienia i ujędrni skórę. Przed każdą aplikacją olejku kosmetycznego i pianki dokładnie umyj dłonie. Staraj się nie dotykać brudnymi rękami twarzy – mogłoby to doprowadzić do wytwarzania większej ilości sebum lub do pojawienia się podrażnień. Bardzo ważnym elementem dwuetapowego oczyszczania twarzy jest masaż. Zabieg uelastycznia skórę, wzmacnia włókna kolagenowe, odpręża i relaksuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *