Jak wykonać makijaż dla cery trądzikowej?

Jak wykonać makijaż dla cery trądzikowej?

Aby wykonać makijaż dla cery trądzikowej, należy położyć nacisk na zatuszowanie niedoskonałości cery. Równie istotny jak dobór odpowiednich kosmetyków jest sposób ich poprawnego nakładania. Jak wykonać makijaż dla cery trądzikowej?

Krem

Zanim przystąpimy do wykonywania makijażu dla cery trądzikowej, należy ją do tego przygotować. W tym celu jako bazy pod makijaż użyj kremu, który stosujesz na co dzień. Cera z problemami wymaga szczególnej troski, dlatego nie wolno zapominać o jej regularnym nawilżaniu. Ponieważ kosmetyki myjące przeznaczone dla cery trądzikowej mają tendencję do wysuszania skóry, należy ją dodatkowo odżywiać lekkimi kremami, a w efekcie regenerować. W celu aplikacji kremu warto używać pędzelka; palce mogą przenieść bakterie na skórę twarzy, a w konsekwencji pogłębić trądzik.

Korektor

Korektor o właściwościach rozświetlających należy nałożyć pod oczy i rozetrzeć pędzelkiem do cienia bazowego. Kosmetyk wzbogacony o drobinki odbijające światło sprawi, że skóra pod oczami wydaje się zdrowsza i bardziej wypoczęta.

Kamuflaż

Kamuflaż pozwoli nam zamaskować pojedyncze pryszcze i inne niedoskonałości. Kosmetyk ma ciężką konsystencję, a co za tym idzie – bardzo silnie kryjące właściwości. Chociaż to jego największy atut, nieodpowiednio zastosowany może wywołać efekt maski. Kamuflaż należy nabierać na sam czubek pędzla do podkładu w niewielkich ilościach. Muśnięcie końcówki pędzla zapewni nam zatuszowanie niedoskonałości. Na zakończenie musimy upewnić się, że ewentualny nadmiar kosmetyku został dokładnie roztarty.

Podkład i puder

Kobiety o cerze trądzikowej chętnie sięgają po ciężkie podkłady i pudry, które zatykają pory oraz mogą powodować powstawanie nowych wyprysków i wywoływać efekt maski. Z tego powodu zamiast nich warto sięgnąć po puder prasowany. Należy go nakładać za pomocą dużego, miękkiego pędzla. Gdy będziemy go przykładać do kosmetyku, musimy zadbać o to, aby puder pokrył całą powierzchnię włosia. Produkt aplikujemy na skórę punktowo, co zapewni skórze lepsze krycie niż w przypadku roztarcia go. Okolice wokół oczu od skroni do nosa warto dodatkowo omieść.

Róż i bronzer

Aby podkreślić kości policzkowe różem lub bronzerem, należy skorzystać z produktów matowych. Zastosowanie kosmetyków wzbogaconych o drobinki rozświetlające sprawi, że podkreślimy to, co powinnyśmy ukryć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *