Jak pokonać cellulit? Przyczyny, charakterystyka i zabiegi

Jak pokonać cellulit? Przyczyny, charakterystyka i zabiegi

Cellulit, powszechnie nazywany skórką pomarańczową, to zdrowotny i estetyczny problem wielu kobiet. Kiedyś trzeba było ukrywać go pod warstwami ubrań, jednak dziś można z nim skutecznie walczyć. Poznaj przyczyny powstawania cellulitu, sprawdź, czym się charakteryzuje i jakim zabiegom możesz się poddać, by go pokonać.

Czym jest cellulit?

Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i pojawienie się wybrzuszeń na skórze. Skórka pomarańczowa to problem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn; występuje na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu. Pojawia się przeważnie w okresie dojrzewania, podczas menopauzy i ciąży. Jakie są przyczyny powstawania cellulitu? Do najczęściej wymienianych należą:

  • brak odpowiedniej dawki snu,
  • hormonalne metody antykoncepcji,
  • niewłaściwa dieta,
  • siedzący tryb życia,
  • niedostateczna aktywność fizyczna lub jej brak,
  • przyjmowanie używek,
  • chodzenie w butach na wysokim obcasie i noszenie obcisłych ubrań.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit powstaje w wyniku zwiększenia i nieprawidłowego ułożenia komórek tłuszczowych, produktów przemiany materii i wody. Na skórze pojawiają się guzki i wgłębienia, które wyglądem przypominają skórkę pomarańczy. Przerośnięte komórki tłuszczowe wywierają nacisk na naczynia krwionośne i limfatyczne, w efekcie czego powstają problemy z krążeniem i wydalaniem z organizmu niekorzystnych substancji. Te, które nie zostały usunięte, zalegają w tkankach, co przyczynia się do powiększania cellulitu.

Jak pokonać cellulit?

Jest wiele sposobów radzenia sobie z cellulitem. Jeżeli cellulit nie jest bardzo uciążliwy, to wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia. Dieta powinna być bogata w witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe, w ciągu dnia należy wypijać odpowiednią ilość wody, być aktywnym fizycznie i stosować odpowiednie kosmetyki. Jeśli jednak cellulit jest w bardziej zaawansowanym stadium, to warto udać się do salonu kosmetycznego. Zabiegami, które pomogą nam w pokonaniu skórki pomarańczowej, są między innymi: drenaż limfatyczny, endermologia, laser, kąpiele solankowe, body wrapping i liposukcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *