Jak modelować kształt twarzy za pomocą podkładu?

Jak modelować kształt twarzy za pomocą podkładu?

Mało kto ma naprawdę idealny kształt twarzy. Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swojego, nie martw się – naturę można poprawić. W tym celu wcale nie trzeba korzystać z pomocy chirurgów plastycznych; wystarczy odpowiednio wymodelować kształt twarzy za pomocą różnych odcieni podkładu. Jak to zrobić?

Czym modelować kształt twarzy?

Makijaż ma na celu ukrycie mankamentów urody i podkreślenie jej atutów w taki sposób, aby nie było tego widać. Makijaż powinien być drugą skórą – im mniej jest widoczny, tym lepiej. Z tego powodu do przyciemniania i rozjaśniania poszczególnych partii twarzy można zastosować podkład tylko o ton ciemniejszy lub jaśniejszy. Ponieważ każda marka kosmetyczna stosuje inną numerację odcieni, warto wybierać podkłady tej samej firmy.

Jak modelować kształt twarzy?

Każda kobieta musi wypracować własną metodę, ale ogólne zasady są takie:

  • to, co chcesz ukryć, przyciemnij,
  • to, co chcesz podkreślić, rozjaśnij.

Sposób modelowania kształtu twarzy zależy od spodziewanego efektu.

Jeżeli chcesz dodać twarzy lekkości, która zwłaszcza w okolicach brody sprawia wrażenie zbyt masywnej i przez to ciężkiej, ciemniejszy podkład nanieś na boczne i dolne części twarzy wzdłuż kości żuchwy. Nie zapominaj przy tym, że podkład musi być dobrze rozprowadzony.

Jeżeli chcesz wyszczuplić policzki, nanieś ciemniejszy podkład na boczne części policzków. Zacznij od brody, a dokładnie od miejsca, w którym policzki się rozszerzają, następnie pociągnij delikatną smugę wzdłuż owalu twarzy aż do wysokości uszu.

Jeżeli chcesz poszerzyć i rozpromienić twarz, użyj jasnego podkładu. Nanieś go na dół policzków i na boki czoła. W przypadku gdy nosisz grzywkę, daruj sobie to ostatnie. Jasny kolor optycznie poszerzy Twoją twarz i nada jej promienny wygląd.

Jeżeli masz trójkątną twarz i chcesz poprawić jej proporcje, rozprowadź jasny podkład na policzkach. Zacznij nieco poniżej linii ust, a skończ na wysokości nozdrzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *