Ile one mają lat? Najstarsze marki kosmetyczne na świecie

Ile one mają lat? Najstarsze marki kosmetyczne na świecie

Od jak dawna dostępne są produkty L’Oréal Paris? Czy Vaseline lub Shiseido to nowi producenci? Dlaczego kremy Nivea pamiętamy jeszcze z kosmetyczki babci? Jaką nazwę nosi najstarsza marka kosmetyczna świata? Na te i podobne pytania odpowiedź znajduje się poniżej. Przedstawiamy ranking najstarszych marek na rynku kosmetyków.

Nr 1. Yardley London – ponad 250 lat

Zdecydowanie najstarszą marką jest brytyjski Yardley London, którego powstanie oficjalnie datuje się na 1770 rok. Kultowe mydła marki sprzedawane były jednak w Londynie nawet około 200 lat wcześniej. Po dziś dzień Yardley London zaopatruje brytyjską rodzinę królewską w mydła. Produkty bazują głównie na specjalnym gatunku lawendy, na którą wyłączność ma tylko Yardley.

Nr 2. Kiehl’s – 165 lat

Mniej znaną na naszym rynku marką jest Kiehl’s. Początki produkcji kosmetyków to rok 1851, jedna były one wówczas produkowane pod szyldem East Village. Pierwszym, kultowym produktem tej amerykańskiej marki był Olejek Miłości, czyli oryginalna formula olejku piżmowego Kiehl’s.

Nr 3. Vaseline – 146 lat

Dużym zaskoczeniem w tym zestawieniu może być marka Vaseline. W ostatnich miesiącach króluje na sklepowych półkach, jednak nie jest to rynkowa nowość, a jedynie reaktywacja. Amerykańskie produkty Vaseline na bazie wazeliny tworzono już od 1870 roku.

Nr 4. Shiseido – 119 lat

Shiseido zyskuje w ostatnim czasie na popularności, ponieważ coraz chętniej sięgamy po produkty z rynku azjatyckiego. Marka Shiseido powstała w Japonii już w 1872 roku. Wówczas funkcjonowała jeszcze jako jedna z aptek w Tokio. Już w roku 1897 marka wypuściła na sprzedaż pierwszy produkt do pielęgnacji skóry, esencję rewitalizującą Eudermine, którą można kupić po dziś dzień.

Nr 5. L’Oréal Paris – 107 lat

Na piątej pozycji plasuje się dobrze znana na światowym rynku marka L’Oréal Paris. Jej początki sięgają roku 1909, kiedy powstało francuskie przedsiębiorstwo L’Oréal. Eugène Schueller, założyciel marki, przez pierwsze lata sprzedawał opatentowany przez siebie, bezpieczny barwnik do włosów. Kosmetyki do pielęgnacji włosów L’Oréal Paris wprowadziło dopiero w 1928 roku.

Nr 6. Nivea – 105 lat

Ostatnia pozycja to marka, której nie może zabraknąć w tym zestawieniu. Nivea Creme to bowiem produkt, który dobrze znamy z dzieciństwa. Z dobrodziejstw tego kosmetyku korzystali już nasi pradziadkowie. Nivea to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek, która pomaga w pielęgnacji skóry już od 1911 roku. Co ciekawe, aż do 1925 roku pierwotna wersja puszki z kremem była żółta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *