Glinka a rodzaj cery. Jak wybrać najlepszy produkt do pielęgnacji skóry?

Glinka a rodzaj cery. Jak wybrać najlepszy produkt do pielęgnacji skóry?

Glinki to kosmetyki do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Wykorzystuje się je zarówno w kosmetyce, jak i w domowej pielęgnacji. Aby glinki zapewniły jak najlepsze efekty, należy dobrać je do potrzeb i wymagań cery. Jak to zrobić?

CO TO JEST GLINKA?

Glinki są naturalnymi minerałami, które pochodzą od pyłów lub skał wulkanicznych. Do użytku kosmetycznego są przygotowywane w odpowiedni sposób. Ich barwa zależy od mikro- i makroelementów oraz zawartości minerałów. Glinki są wykorzystywane jako składniki wielu kosmetyków: kremów, pudrów, mleczek, dezodorantów lub szamponów.

RODZAJE GLINEK

  • Glinka zielona jest przeznaczona do pielęgnacji cery tłustej, łojotokowej, z trądzikiem i zaskórnikami. Ma działanie antyseptyczne, oczyszczające, łagodzące i ściągające. Zawiera krzem, magnez, wapń, potas, cynk i sód.
  • Glinkę czerwoną poleca się do cery tłustej, mieszanej, naczynkowej i z trądzikiem różowatym. Wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, oczyszcza, zmniejsza zaczerwienienie, nawilża i wzmacnia barierę skóry. Zawiera żelazo, krzem, magnez, wapń, potas, miedź.
  • Glinka biała sprawdzi się w pielęgnacji skóry dojrzałej, wrażliwej i suchej. Ma właściwości oczyszczające, odświeżające, łagodzące i regenerujące. Zawiera krzem, żelazo, mangan, aluminium.
  • Glinka żółta jest przeznaczona do cery tłustej i trądzikowej. Oczyszcza, przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych, działa przeciwłojotokowo. Zawiera krzem, żelazo, magnez, wapń, sód, tytan.
  • Glinka różowa to połączenie glinki białej i różowej. Dobrze się sprawdzi w pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej. Ma właściwości oczyszczające, regenerujące, łagodzące i wzmacniające. Zawiera krzem, żelazo, magnez, potas, sód, wapń.

Jak sporządzić maseczkę z glinki?

Maseczkę z glinki można przygotować na kilka różnych sposobów. Do rozrobienia glinki używa się wody z kranu, hydrolatu lub wody termalnej. Dobrze w tej roli sprawdzi się również olej dobrany do rodzaju cery. Gotowa maseczka powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Należy pamiętać, że kosmetyk nie może zaschnąć na skórze. W misce rozrabia się taką ilość glinki, którą można aplikować wtedy, gdy maska na twarzy zaczyna wysychać. Równie dobrze można nałożoną na cerę maskę przykryć wilgotnym kompresem lub spryskiwać ulubionym kosmetykiem w sprayu.

Jak stosować maskę z glinki?

Maski z glinki należy stosować raz w tygodniu, na dokładnie oczyszczoną skórę. Na twarzy pozostawia się je na 15 minut. Po upływie tego czasu maskę należy zmyć letnią wodą i zaaplikować krem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *