Gęste i piękne brwi krok po kroku

Gęste i piękne brwi krok po kroku

Jeżeli Matka Natura nie wyposażyła cię w gęste i mocne brwi, nie masz czym się przejmować. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile jest dostępnych metod zagęszczania, rekonstrukcji i uzupełniania brwi. Sprawdź, w jaki sposób odzyskać piękną i naturalną oprawę oczu.

Najbardziej powszechnym sposobem na zagęszczenie brwi jest stosowanie odżywki. Taki kosmetyk stymuluje włoski do wzrostu na długość i grubość, wzmacnia mieszki włosowe, odżywia i regeneruje, przyciemnia kolor brwi. Bardzo ważna jest poprawna aplikacja odżywki. Produkt stosuj na czystą skórę każdego dnia aż do momentu uzyskania zadowalających efektów. Podobną funkcję pełni olejek rycynowy. Przed aplikacją kosmetyk możesz odrobinę podgrzać, aby łatwiej się nakładał. Uważaj, aby nie dostał się do wnętrza oka, ponieważ mógłby wywołać podrażnienia. W skrajnych przypadkach olejek rycynowy może powodować wypadanie brwi (oraz rzęs i włosów).

Piękne i gęste brwi to prawidłowo wyregulowane brwi. Włoski powinny układać się w łagodny łuk, gdzie dwie jego części unoszą się, a jedna opada. Usuwaj tylko te włoski, które wyrastają pomiędzy brwiami lub poniżej łuku brwiowego; włosków powyżej nie wyrywa się. Jak wyznaczyć prawidłowy kształt łuku brwiowego? Weź czarną kredkę, którą na co dzień rysujesz kreski na powiekach. Przystaw ją do płatka nosa, a nad okiem narysuj kropeczkę – to będzie początek łuku brwiowego. Z tego samego miejsca wyznacz koniec brwi – postaw czarną kropkę przy zewnętrznym kąciku oka. Pora na określenie załamania łuku brwiowego. Przyłóż kredkę do płatka nosa i zewnętrznej strony tęczówki oka, a potem postaw kropkę. Zbędne włoski usuń.

Makijaż również pomoże ci uzyskać gęste brwi. Zaaplikuj hennę, aby ukryć siwe włoski. Postępuj zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Stosując kredkę lub cienie do brwi, możesz zagęścić włoski i nadać właściwy kształt łukom brwiowym. Podobny efekt przyniesie makijaż permanentny wykonany w salonie kosmetycznym. We wszystkich przypadkach kolor henny, kredki, cieni i barwnika powinien być dobrany do naszej karnacji i koloru włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *