Aegyo sal- to ładne w makijażu, co się komu podoba

Aegyo sal- to ładne w makijażu, co się komu podoba

Nieprzespana noc, stres, oznaki zmęczenia i wiotczenie skóry pod oczami związane z wiekiem… ile już pieniędzy wydałaś na dobry, super- drogi krem pod oczy i korektory różnego typu i konsystencji, aby ukryć wałki pod oczami? Na poważnie zaczynasz myśleć o operacyjnym usunięciu ich? Co powiesz na to, że w Azji takie wałeczki są ideałem urody? Azjatki płacą gargantuiczne kwoty, aby je chirurgicznie uzyskać. Istnieją triki makijażowe, które pozwalają stworzyć wizualny efekt wałków na dolnej powiece. Najwyraźniej nie to ładne, co ładne tylko co się komu podoba.

„Wałeczkowy” trend w makijażu nosi miano aegyo sal. W wolnym tłumaczeniu oznacza „śmiejące się oko”. To określenie bardzo trafnie obrazuje efekt, do jakiego dążą wszystkie Azjatki: tuż pod dolną linią rzęs, na dolnej powiece ma widnieć niewielki wałeczek skóry. W Europie jest on traktowany jako objaw zmęczenia i wiotczenia skóry. Tymczasem Koreanki sądzą, że ich oczy przyobleczone w aegyo sal wydają się większe i bardziej naturalne, „europejskie”.

Niewielkie wałeczki pod oczami, czy też mówiąc dokładniej- niewielkie fałdki skóry- stanowią w Azji wyznacznik piękna. Dodają twarzy dziewczęcego uroku i sprawiają, że twarz przestaje być sztuczna, plastikowa i niebudząca zaufania. Aegyo sal sprawia, że zyskujemy przyjazny wyraz twarzy, a przez to jest ona bardziej atrakcyjna. Oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera głębi.

Uzyskanie efektu aegyo sal jest proste. Do tego celu wystarczy jasny cień do powiek- najlepiej matowy lub satynowy. Perłowy da nienaturalny efekt. Drugim produktem jest kredka do powiek- musi być ona o ton ciemniejsza od wybranego przez nas cienia.

Cień nałóż na dolną powiekę za linią rzęs- musi się ciągnąć przez całą długość powieki. Tuz pod nią namaluj cieniutką kreskę wybraną przez ciebie kredką do oczu. Lini nie może się odznaczać, gdyż będzie nienaturalna. Należy ją delikatnie i z wyczuciem rozetrzeć, aby cały make- up nabrał miękkości. W ten sposób oko zyskuje wizualnie „azjatycki uśmiech”. Gotowe? Może następnym razem z większą aprobatą spojrzysz na swoje fałdki pod oczami…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *